SEVGİ SAYGI VE PAYLAŞIMIN YEPYENİ ADRESİNE HOŞGELDİNİZ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bakan Şahin'den önemli açıklama

Bakan Şahin'den önemli açıklama Empty Bakan Şahin'den önemli açıklama

Mesaj tarafından Kenshin Perş. Kas. 16, 2006 3:34 am

Bakan Şahin'den önemli açıklama

Bakan Şahin'den önemli açıklama 2500_B_MehmetAliSahin005Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İtalya ile 1-1 berabere kalan A Milli Futbol Takımı'nı tebrik ederek, ''Milli takımımızın, dünya şampiyonluğunu göğüslemiş olan İtalya karşısında İtalya'da berabere kalarak ülkemize dönmesi bizler için sevindirici bir sonuçtur'' dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Gençlik ve Spor İl Başkanlığı arasında Şehitkamil futbol sahası ve Gazikent Göllüce futbol sahalarının tapu devir törenine katılan Bakan Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

A Milli Futbol Takımı'nın, İtalya ile oynadığı maçın ilk yarısını Ankara'da Esenboğa Havaalanı'nda izlediğini ifade eden Bakan Şahin, şunları söyledi: ''Uçakta olduğum için ikinci yarıyı izleyemedim. Ancak, sonucu biliyorum. Bana, milli takımımızın iyi bir oyun sergilediği şeklinde değerlendirmeler ulaştı. Milli takımımızın, son dünya şampiyonasında şampiyonluğu göğüslemiş olan İtalya karşısında, İtalya'da berabere kalarak ülkemize dönmesi bizler için sevindirici bir sonuçtur. Milli takımımızın Avrupa şampiyonası hedefine doğru giderken grubunda da lider olduğunu biliyorsunuz. İnşallah, bu başarıları orada da artarak devam eder. Milli takımımız geçmişte dünya üçüncülüğü gibi bir başarıyı yakalamış bir milli takımdır. İnşallah, aynı noktalara tekrar ulaşırlar. Dün akşamki sonuç bakımından, kendilerini tebrik ediyorum.''

Kulüpler Birliği'nin kararını nasıl değerlendirildiğinin sorulması üzerine Bakan Şahin, şunları kaydetti:
''HİPERAKTİF BİR AÇIKLAMA YAPACAĞIM''
''Kulüpler Birliği, Futbol Federasyonu Genel Kurulu değildir. Biliyorum, spor kamuoyu şu anda Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nun ne zaman olağanüstü toplantıya davet edileceğini merak etmektedir. Bugün itibariyle sadece şunu söyleyebilirim; biraz daha, birkaç gün daha sabretmemiz gerekiyor. Spordan sorumlu bakan olarak daha sonra, bu konuyla ilgili daha detaylı, hiperaktif bir açıklama yapacağım.''
''HİZMET YAPABİLMEK ÖNEMLİ''
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, tapu devir töreninde yaptığı konuşmada, 2.5 yıldır belediye başkanlığı yaptığını anımsatarak, en büyük sorunlarının önceki yıllardan gelen ciddi borç yükü olduğunu belirtti.
1.5 katrilyonluk borç yükü altında ezildiklerini ifade eden Güzelbey, bu borçların yapılandırılmasında kendilerine verdiği destek için Bakan Şahin'e teşekkür etti. Güzelbey, şunları söyledi: ''Başımız her sıkıştığı zaman sayın bakanımıza gidip derdimizi rahatlıkla anlatabiliyoruz. Derdimizi anlatmanın yanı sıra kendisinden pratik ve kalıcı çözümler bulduğumuz içinde büyük memnuniyet duymaktayız. Belediyemizle ilgili her sorunda kendisinin branşından olsun veya olmasın bakanımızın fikirlerinden istifade etmekteyiz. Son olarak da Tugay Kavşağı'nın yapımı sırasında 44 dönüm bakanlığa ait olan bir mülkün üzerinden 22 dönümünden yol geçirdik. Bu konuda da bakanımızın verdiği desteğe teşekkür ederim. Kalan 22 dönüm yeri, biz kendilerine verdiğimiz 44 dönümlük arsa ile takas ettik. Bugün, kendilerine verdiğimiz 44 dönüm yerin tapusunu takdim edeceğiz.''

Tapuyu alırken ''Yanlış tapu vermeyin, dönümünü bir göreyim, emin olayım'' diye espri yapan Bakan Şahin, hizmet yapabilmenin önemli olduğunu vurgulayarak, ''Hizmet yapmanın önünde şu veya bu nedenle bir mani varsa, o engeli kaldırmak da kamu görevi yapan hepimizin görevidir. Burada böyle bir hizmete vesile olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum'' diye konuştu.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen törene, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Fatma Şahin, Ahmet Uzer ve Mehmet Sarı ile Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı da katıldı.

16.11.2006
Kenshin
Kenshin
ADMİN
ADMİN

http://www.licelim.tr.cx